MÍSTO K ODPOČINKU TĚLA A DUŠE

Jaro 2013.2 (10).jpg Chata Antarik leží u obce Valašská Senice v nadmořské výšce 740 metrů v čisté horské přírodě Javorníků, v chráněné krajinné oblasti Beskydy. Je ukrytá uprostřed malebných valašských pastvin a typických smíšených lesů, a v okolí se nasktýtají neopakovatelné výhledy.

Zdejší klidná atmosféra i úzké sepětí s přírodou nás inspirovaly při výběru jména chaty. Antarik znamená "místo mezi nebem a zemí". Tomu jsme se rozhodli přizpůsobit i zaměření chaty, a vytvořit tak pro vás místo příjemné a čisté, s domácím prostředím, aby samotná přítomnost tady byla odpočinkem - místo pro lidi s otevřenou myslí, s chutí žít a objevovat.
Hledáte-li lesy, které nejsou přeplněné turisty, a kde se dá toulat hodiny o samotě, chcete-li zažít někdejší klid hor a nádherně pomalé plynutí času, které tu jakoby zázrakem zůstalo uchované, neváhejte a přijeďte k nám.


UBYTOVÁNÍ

Pokoj 1000px.jpg Nabízíme celoroční ubytování v pokojích s vlastním i společným sociálním zařízením. Celková ubytovací kapacita činí asi 46 osob. Ke skupinovým aktivitám můžete využít dvě společenské místnosti (s kapacitou 30 a 100 osob), jídelnu (kapacita 90 osob) a salónek (kapacita asi 10 osob). K základnímu ubytování lze přikoupit vegetariánské stravování ve formě snídaně, polopenze nebo plné penze. V celé chatě je možnost připojení k wifi. Rádi přivítame i vaše domácí mazlíčky.

Součástí areálu chaty je také multifunkční hřiště, dvě ohniště, sauna a koutek pro děti s houpačkami a prolézačkami. K tichému posezení slouží venkovní meditativní koutek. K příjemné procházce zvou dvě zahrádky s různými druhy květin i sádek se starými odrůdami dřevin.


STRAVOVÁNÍ

restaurace.jpg Na Antariku se specializujeme na vynikající a pestrou vegetariánskou kuchyni s řadou místních i exotických jídel. Všechny pokrmy připravujeme sami od základu a kdekoli je to jen trochu možné, využíváme lokální suroviny. Jsme připraveni vyhovět i veganské a bezlepkové dietě nebo lidem s potravinovými alergiemi.

Interiér jídelny vás na první pohled zaujme svým příjemným a vzdušným designem. Velká okna vám umožní pozorovat panorama okolních hor i v nejdeštivějším počasí, z měkké pohovky a s voňavou kávičkou v ruce.
Z nápojů patří mezi naše speciality široký výběr nealkoholických piv - světlých, polotmavých i ovocných. Dále si můžete pochutnat na našich domácích bylinných čajích, na pravé horké čokoládě, ovocném smoothie či na výborné kávě značky Lavazza Top Class.

Vaříme především pro ubytované hosty, pro které je připraveno jednotné denní menu. Rádi obsloužíme i výletníky a pocestné, ale doporučujeme zavolat předem a jídlo si objednat.