Lázně

lazne-luhacovice.jpg LÁZNĚ LUHAČOVICE

Luhačovice jsou největším lázeňským městem na Moravě. Léčí se zde např. lidé s dýchacími a trávícími obtížemi.Místní minerální prameny patří mezi nejúčinnější v Evropě a to díky vysokému obsahu minerálních látek i pro vynikající proplynění oxidem uhličitým. Určitě znáte pramen Vincentka, dalšími jsou Ottovka, Aloiska a pramen Dr. Šťastného, které jsou volně přístupné veřejnosti. Z místních procedur si můžete dopřát např.(bez předpisu lékaře): inhalace minerální vody, koupel v přírodní uhličité vodě, perličkovou koupel, jodo-bromovou koupel, wellness koupel, rašelinovou koupel, vířivou lázeň, skotský střik, podvodní masáž - ruční a přístrojovou, parafínový obklad, oxygenoterapii, aromaterapii nebo pitnou kůru.
lazne-luhacovice-4.jpg Více informací o nabídce lázní Luhačovice i o cenách můžete získat na www.lazneluhacovice.cz. Po dohodě jsme schopni zajistit vám odvoz.

Ale Luhačovice, to nejsou jen minerální prameny. Je zde několik pamětihodností jako secesní Jurkovičův dům nebo Luhačivický zámek. Také můžete navštívit muzeum luhačovického Zálesí s expozicí „Známé i neznámé Luhačovice.“A pokud dáváte před památkami přednost koupání, určitě musíte zavítat k Luhačovické přehradě. Nedaleko Luhačovic se také nachází zbytky tří hradů- Sehradu, Starého Světlova a Rýsova nebo poutní místo Malenisko s údajně léčivým pramenem.

TRENČIANSKÉ TEPLICE (SR)

haman4.jpg Jedno z nejhezčích lázeňských měst na Slovensku, známé svými sirnatými termálními prameny. Ty vyvěrají přímo v lázeňských bazénech o optimální teplotě 36,6-40,2 stupňů. Jsou ideální pro léčbu revmatismu, zápalových onemocnění zad, neuralgie a stavů po operacích a úrazech pohybového aparátu. Ze zdejších procedur si můžete dopřát minerální, perličkové a přísadové termální koupele, koupele se zábalem, parafínový zábal, rašelinový zábal nebo zábal ze sirného bahna, inhalaci a oxygenoterapii.

Součástí koupelového komplexu je také turecká koupel Hammam, která je dnes využívaná pro masáže a relaxaci. Byla postavena roku 1888 a její bohatě zdobený interiér v maurském stylu vás zcela jistě přenese do dálného Orientu. Okolí Trenčianských Teplic přímo vybízí k turistice, takže tu najdete i relaxaci v krásné přírodě. Kromě toho můžete navštívit každoročně pořádaný festival. Více informací získáte na www.kupele-teplice.sk. Nabízíme vám zajištění odvozu.

NIMNICA (SR)

nimnica_vtacia_perspektiva.jpg Lázně Nimnica nabízí léčbu uhličitou vodou s vysokým obsahem minerálních látek a stopových prvků jako draslík, hořčík, jód, vápník či železo. Léčí se zde především onemocnění dýchacího a trávícího ústrojí , ale také onemocnění nervová, cévní, pohybového ústrojí a ženské choroby. Mezi zdejší procedúry patří elektroléčba, (diathermie, galvanizace, horské slunce atd.), vodoléčba (vířivé, perličkové a uhličité koupele atd.) a masáže, inhalace, mechanoterapie, léčba teplem (parafínové zábaly) a léčebná tělesná výchova. K dispozici je také bazén a solná jeskyně.
Kromě lázní je tu v okolí např. Nosická vodní nádrž, zvaná Přehrada mládeže, kde je možnost koupání, rybolovu nebo projižďky na výletním parníku. Více informací najdete na www.kupelenimnica.sk.