Koupání

turp koupaliště Valašská Senice.jpg KOUPALIŠTĚ VALAŠSKÁ SENICE

Valašská Senice je asi 5 km vzdálená od Antariku. V obci je u cesty ke koupališti směrovka. Celý areál je nově zrekonstruován a zahrnuje dva bazény, pro dospělé (25m) a pro děti, restauraci, dětský koutek, hřiště na volejbal, nohejbal, stolní tenis a badminton, travnatou odpočinkovou plochu, slunečníky, kabinky na převlékání, sprchy, toalety. Pravidelně se tu konají i různé akce jakonoční koupání, Technopárty, Kaprobraní atd. Koupaliště je obvykleotevřené od konce června nebo začátku července, podle počasí.
Provozní doba je od 9 do 19 hodin. Aktuální podrobnosti získáte u nás na recepci. (Více informací získáte na OÚ: tel. 571 447 590 nebo u provozovatele: Zdeněk Trochta, tel. 774 002 191).

Koupaliště Zděchov.jpg KOUPALIŠTĚ ZDĚCHOV

Do Zděchova si můžete udělat výlet z Pulčína (přes Pulčínské skály je to asi 6km po turistické značce). Jsou zde dva bazény, podobně jako ve Valašské Senici jeden pro dospělé (25m) a jeden pro děti, se 7m skluzavkou. Součástí je sportovní areál, kde si můžete zahrát např. stolní tenis, stolní fotbal nebo šipky. Je tu také občerstvení. Provozní doba je od 10 do 18 hodin. Zděchovské koupaliště je vyhlášené čistotou vody. (Tel.: 737 433 111)

přehrada Luhačovice.jpg VODNÍ NÁDRŽ LUHAČOVICE

Je vybudovaná na říčce Štávnici a dnes slouží hlavně k rekreačním účelům. Jsou zde stánky s občerstvením, restaurace, převlékárny, toalety v přilehlých zařízeních, brouzdaliště a půjčovna loděk a šlapadel (provozní doba půjčovny: 10.00 – 19.00, rezervace na tel. 604 966 749, 739 282 303). V okolí je možnost tenisu, minigolfu
a in-line bruslení. Koupání můžete také spojit s návštěvou nedalekých lázní Luhačovice.

KOUPALIŠTĚ POZLOVICE

Koupaliště pozlovice.jpg Nově vybudované koupaliště v městysu Pozlovice u Luhačovické přehrady bylo otevřené v roce 2010. Může se pochlubit vodními atrakcemi jako divoká řeka, houpací bazén, vodní hřiby, masážní lavice, šplhací síť či lezecká stěna. Dále je tu tobogán, skluzavka, plavecký a dětský bazén. Můžete si také užít vodu ohřívanou tepelným čerpadlem. V areálu se nachází dětské hřiště i občerstvení. Koupaliště je v provozu od května do září (v letních měsících otevřeno od 9.00 do 20.00 hod., kontakt: 724 179 343, 577 131 002, sluzby@pozlovice.cz).

VALAŠSKÝ BALATON: KOUPALIŠTĚ NA STANOCH

Valašský Balaton 2.jpg Toto přírodní koupaliště, čisté písčité jezero, leží mezi obcemi Nový Hrozenkov a Karolinka. Někdy se mu také říká koupaliště Nový Hrozenkov. Nabízí otevřené posezení, převlékárny a toalety, dětské hřiště, bufet, hřiště na plážový volejbal nebo třeba základnu pro akrobatické skoky do vody na lyžích i prknech. Plochy pro slunění jsou písčité a travnaté.

VODNÍ NÁDRŽ BYSTŘIČKA

Vodní nádrž Bystřička.jpg Leží kousek za Vsetínem, obklopena krásnou přírodou a lesy. Přímo k nádrži vás doveze autobus (zast. Hotel Klenov). Je zde několik možností ubytování (hotel , penzion, chatová osada) a občerstvení i půjčovna loděk. A pokud už vás omrzí koupání, můžete se vydat na procházku nebo túru po jedné ze značených stezek. Například po modré značce od hotelu Klenov dojdete na Klenovské skály. Zde také vede naučná stezka Jana Karafiáta.

VODNÁ NÁDRŽ NOSICE (PRIEHRADA MLÁDEŽE) (SR)

Vodní nádrž Nosice.jpg Nádrž je vybudovaná na řece Váhu a v její těsné blízkosti jsou lázně Nimnica. Kromě koupání si tu můžete zasurfovat, zajezdit na loďkách, vyjet si na plachetnici nebo na vyhlídkovou plavbu.V okolí hnízdí mnoho druhů vodního ptactva, jako kormorán, a také tu vede naučný chodník.

AKVAPARK VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

Krytý i venkovní bazén, kde určitě zažijete spoustu legrace. Užijte si divokou řeku, houpací bazén, vodopád, vodní hřib, solný whirpool nebo tobogán. Jsou tu také masážní lavice, trysky, vodní ježek a nosorožec i dětský bazén.Součástí aquaparku je relaxační centrum.

acqupark Valmez.jpg Provozní doba:
So-Ne 8:00 – 21:00
Po-Pá 6:00 – 21:00

Kontakty: Tel.: 571 610 740, 605 429 848
E-mail: wrzecka@seznam.cz
Web: www.bazenvm.cz

Adresa: Krytý bazén Valašské Meziříčí
Kouty 803
757 01 Valašské Meziříčí

MĚSTSKÉ LÁZNĚ VSETÍN

turp lázně vsetín.jpg Najdete zde krytý bazén a venkovní koupaliště.Venkovní koupaliště je otevřeno pouze v letní sezóně. Areál zahrnuje krytý bazén o délce 25 m, tobogán o délce 98 m, dětské brouzdaliště, whirlpool, relaxační bazén s podvodní masážní lavicí, dětský bazén, venkovní bazén 18×14 m s přírodním relaxačním areálem, bezbariérový přístup.

Kontakt: tel.: 571 161 444, mob.: 734 433 026 (pokladna), mob.:731 696 964 (provozní Marie Martinů), web: www.vsetinskasportovni.cz, email: lazne@vsetinskasportovni.cz

Adresa: Jiráskova 340 (u nábřeží)

DALŠÍ MOŽNOSTI KOUPÁNÍ:

Valašské Klobouky-Jelenovská, Brumov-Bylnice (areál ZŠ), která se nachází nedaleko stejnojmenné obce. Pěkná místa na koupání se dají najít i na řece Vsetínská Bečva, především u Nového Hrozenkova, Karolinky a Velkých Karlovic.